Muzikinė meilės istorija "Dibukas"

DATA

2020-10-25, 18:00 val.

Vieta

Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Šiauliai

Kaina

Nuo 11.00 €

Pirkti bilietą
100% saugus apsipirkimas
Spektaklio lankytojai PRIVALO būti užsidėję nosį ir burną dengiančias kaukes
!

Pagrindinė renginio informacija

Nuolaidos: 9 € bilieto kaina moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems (su pažymėjimu)

Renginio trukmė: 2 val. 30 min.

Pertrauka: yra

Bilietai internetu: nebeparduodami likus 1 val. iki renginio pradžios

COVID-19: Spektaklio lankytojai PRIVALO būti užsidėję nosį ir burną dengiančias kaukes

Svarbi informacija

  • Bilietus įsigyti galima visose TICKET MARKET kasose, PayPost skyriuose (žr. bilietų kasos) bei internetu
  • Vienu kartu galima užsakyti ne daugiau kaip 15 bilietų, perkant internetu
  • Bilietams yra taikomi mokesčiai
  • Bilietai yra negrąžinami ir nekeičiami
  • Daugiau informacijos visą parą: tel. 1588 (pagal Jūsų ryšio operatoriaus tarifus)
Muzikinė meilės istorija

Aleksas Tarnas

DIBUKAS

Mistinė muzikinė drama

(to paties pavadinimo Szymono Anskio pjesės motyvais)

 

Režisierius – Raimundas Banionis

Dailininkas – Sergėjus Bocullo

Kostiumų dailininkė – Daiva Petrulytė

Kompozitorius – Faustas Latėnas

Choreografija – Vesta Grabštaitė

 

VAIDINA:

Chonenas – Aurimas Žvinys, Anicetas Gendvilas

Senderis – Sigitas Jakubauskas

Lėja – Agnė Kiškytė, Inga Jarkova

Enochas – Rolandas Dovydaitis, Vladas Baranauskas

Frada - Lina Bocytė

Pirmasis senukas – Eduardas Saulius Pauliukonis

Antrasis senukas – Juozas Bindokas

Moteris – Nomeda Bėčiūtė

Rabi Elchanas – Antanas Venckus

 

Tai spektaklis – sakmė, paremta žydų tautos sakmėmis ir tautosaka. Dibukas – tai „nuoga siela“. Žydų folklore taip vadinama mirusiojo siela, kuri negali nusiraminti ir patekti į aną pasaulį. Dibukas įsiskverbęs į gyvo žmogaus kūną ir sielą, pakeičia to žmogaus asmenybę. Jis pradeda net kalbėti jo lūpomis, bet savo balsu. Dibuką išvaryti gali tik rabino egzorcizmas.

Padavimai apie dibuką nuo XVI a. plito tarp Vidurio ir Rytų Europos žydų. Juos išpopuliarino, beje, Vilniuje 1916 m. Szymono Anskio jidiš kalba parašyta pjesė „Dibukas“. Autorius ją parašė po 1914 m. etnografinės kelionės po chasidų gyvenamas vietoves Vakarų Ukrainoje, kur domėjosi turtinga liaudies tautosaka, gražiomis sakmėmis, mistinėmis Kabalos mįslėmis. Pjesėje atkurti chasidų papročiai ir religinės apeigos patraukė ne vieną kūrėją. Pjesė 1920 m. buvo pastatyta Vilniaus dramos teatre, metais vėliau – Niujorke. Drama įgijo tarptautinę šlovę: buvo ne vieną kartą ekranizuota, statoma teatre ir televizijoje, pagal ją sukurta daug muzikos kūrinių, baletas ir opera. 1937 m. ji tapo vieno geriausių lenkų prieškario filmo pagrindu. Jau mūsų laikais ją teatre ir televizijoje interpretavo Andrzejus Wajda, Agnieszka Holland, Hanna Krall, Krzysztofas Warlikowskis. Dibukas buvo pretekstas susimąstyti apie žmogaus ribas, mirties ir meilės galią.

Iš tiesų autentiškas liaudies legendos tekstas neegzistuoja. S. Anskio pjesės tekstas jam mirus irgi buvo laikomas prarastu, kol XX a. pabaigoje buvo atrastas carinės cenzūros archyve. Juo, kaip pirminiu šaltiniu, ir naudojasi Aleksas Tarnas. Iš originalo A. Tarnas skolinasi tik pagrindinių veikėjų vardus ir chasidų folkloro pavyzdžius. Turtingo pirklio dukters Lėjos vaidmuo dramoje tampa pagrindinis, nes juo perteikiama pasirinkimo problema: tarp vienatvės ir meilės, gyvenimo, mirties ir amžinybės. Turtingas pirklys nori ištekinti savo dukterį Lėją už pasiturinčio ir išvaizdaus jaunuolio, nepaisydamas merginos jausmų dingusiam mylimajam ir jaunystės draugui duoto pažado, kad jų vaikai ateityje susituoks. Meilė nugali viską, net mirtį, tiesiog ją paneigdama.

Tai muzikinis dramos spektaklis, paremtas žydų etnografija ir tautos savitumu, mistika ir giliu psichologiškumu. Liaudies gelmėse gimusi legenda „Dibuke“ įgyja mitologinį lygmenį. Kodėl žmonės palieka šį pasaulį? Kas juos verčia nutraukti visas sijas, jungiančias su aplinka, artimaisiais ir gyvenimu. Ar tai nusivylimas, ar geresnio, šviesesnio paieškos. Į šiuos klausimus autoriai gilinsis pastatyme.

ORGANIZATORIUS:

Valstybinis Šiaulių dramos teatras

Įmonės kodas: 190755170

Tilžės g. 155, Šiauliai LT-76297

 

 

bilietas per 1 min.
Pirkti bilietą
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TICKET MARKET teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TICKET MARKET veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.