„Vienos klezmeriai“

DATA

2023-09-28, 18:00 val.
Ketvirtadienis

Vieta

Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Šiauliai

Kaina

0.00 €

Renginys pasibaigęs
100% saugus apsipirkimas

Pagrindinė renginio informacija

Renginio trukmė: 1 val. 30 min.

Nemokamai: vaikai nemokamai neįleidžiami

Nuolaidos: 50 % moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems

Svarbi informacija

  • Bilietus įsigyti galima visose TICKET MARKET kasose (žr. bilietų kasos) bei internetu
  • Vienu kartu galima užsakyti ne daugiau kaip 15 bilietų, perkant internetu
  • Bilietams yra taikomi mokesčiai
  • Bilietai yra negrąžinami ir nekeičiami
Renginys pasibaigęs
„Vienos klezmeriai“

„Josepho Achrono muzikos festivalio’23“ uždarymo koncertas „Vienos klezmeriai“

Roman Grinberg Klezmer-Swing Quartet

 „Klezmeris yra ta muzika, kuri atspindi žydų tautos likimą. Ji paliečia mus, nes nepaisant viso kartėlio ir liūdesio, ji galiausiai nusišypso“ - Manfredas Perlmoseris, muzikos istorikas.

 Roman GRINBERG – fortepijonas, vokalas, moderacija

 Sasha DANILOV – klarnetas

 Peter STRUTZENBERGER – kontrabosas

 Wolfgang RAINER – būgnai

Nutolę nuo seniai komercializuoto štetlo kičo, keturi aukščiausios klasės menininkai atlieka Rytų Europos žydų muziką pasitelkdami naujas, šviežiai skambančias aranžuotes, tačiau viskas ką jie dainuoja ir groja yra susieta su senąja tradicija. Tokiu būdu susikuria tik jiems būdinga nauja autentiška žydų muzika. Dabartinėje kvarteto programoje senosios ir naujosios jidiš dainos bei klezmer melodijos susilieja į nepakartojamą klezmer-džiazo skambesį.

Romanas Grinbergas laikomas vienu universaliausių ir iškiliausių šių dienų žydų menininkų, kuris jau daugiau nei 30 metų lyderiauja žydų kultūros scenoje Austrijoje. Grinbergas yra tarptautiniu mastu aktyvus kaip kompozitorius, pianistas, dainininkas, aktorius, pasakotojas, humoristas, choro ir orkestro dirigentas.  Be to, jis yra Europos žydų chorų ir Jidiš kultūros festivalių Vienoje meno vadovas. Romanas Grinbergas yra nuolat ieškantis naujų muzikinių iššūkių kūrybingas grupės lyderis, kuris visada sugeba žengti naujus žingsnius ir įkvėpti naujos gyvybės „paskendusio pasaulio” muzikai.

Kišiniove (Moldova) gimęs Sasha Danilovas laikomas vienu geriausių klezmerio stiliaus klarnetininkų pasaulyje, kuris suteikia kvartetui rytų Europos muzikai būdingą skambesį.  Po daugelio metų koncertinės ir dėstytojavimo veiklos visoje Europoje, JAV, Kanadoje ir Izraelyje Sasha Danilov prieš keletą metų naujus namus rado Vienoje, kur jis dėsto muzikos universitete ir yra Vienos Klezmerių orkestro dirigentas.

Peteris Strutzenbergeris yra daugialypis talentas. Jis buvo ilgametis pasaulinės žvaigždės José Feliciano scenos kompanionas, su kuriuo apkeliavo visą pasaulį. Peteris Strutzenbergeris reguliariai koncertuoja Kinijoje, Indijoje, JAV ir visoje Europoje ir grodamas kontrabosu savo susikurtu unikaliu „slap“ stiliumi yra atsakingas už grupės muzikinį pagrindą.

Wolfgangas Raineris taip pat turi ilgametę sceninę patirtį. Universalus muzikantas groja klasikiniuose orkestruose, taip pat įvairiuose džiazo ansambliuose ar žygiuojančiose grupėse. Jo  studijų ir koncertinės kelionės nusidriekė per JAV, Kanadą, Japoniją ir Rytų Europą.

Kaip itin ekspresyvus džiazo specialistas, jis yra atsakingas už nuotaikingą grupės ritmą.

 

ORGANIZATORIUS:

Šiaulių miesto kultūros centras „Laiptų galerija“

Į/k 190541679

Adr. Žemaitės g. 83, Šiauliai

bilietas per 1 min.
Renginys pasibaigęs
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TICKET MARKET teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TICKET MARKET veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.