Spektaklis "Velniškas pasiūlymas"

DATA

2024-04-27, 18:00 val.
Šeštadienis

Vieta

Žemaitės dramos teatras, Telšiai

Kaina

0.00 €

Renginys pasibaigęs
100% saugus apsipirkimas

Pagrindinė renginio informacija

Nemokamai: vaikai nemokamai neįleidžiami

Nuolaidos: 15 proc. senjorams, moksleiviams, studentams, neįgaliesiems ir generalinio rėmėjo AB „Žemaitijos pienas“ darbuotojams

Nuolaidos: 10 proc. T-kuortelė turintiems

Svarbi informacija

  • Bilietus įsigyti galima visose TICKET MARKET kasose (žr. bilietų kasos) bei internetu
  • Vienu kartu galima užsakyti ne daugiau kaip 15 bilietų, perkant internetu
  • Bilietams yra taikomi mokesčiai
  • Bilietai yra negrąžinami ir nekeičiami
Renginys pasibaigęs
Spektaklis

Mišelis Foras (Michel Faure) gimė 1934 m., Paryžiuje. Prieš apsigyvendamas Londone, kur gyveno 1963–1970 m., jis praktikavosi keliose profesijose. Rašė mokomuosius televizijos serialus, įskaitant pradedančiųjų bei vidutinio lygmens prancūzų kalba – anglams, o retkarčiais savo serialuose tapdavo ir aktoriumi. 1970 m. M. Foras išvyko į Monrealį (Kanada), kur daugiausia specializavosi teatruose bei kūrė drauge su garsiuoju frankofoninio teatro režisieriumi Poliu Bisone (Paul Buissonneau).

Pjesė „Velnias vasarą“ buvo parašyta dar Prancūzijoje tais pačiais metais ir nuo to laiko nepraranda aktualumo visame pasaulyje. Apie tai liudija ir tas faktas, kad 1985 m. Lietuvos nacionalinėje televizijoje (LRT) buvo nufilmuotas TV spektaklis „Apsėdo velnias“ pagal jau minėtą Michel Faure pjesę “LE DIABLE EN ÉTÉ“ (1970). Pjesėje fantastinė istorija, pasakojanti apie atominių bombų pardavimą privatiems klientams „asmeniniam naudojimui“. Pirkėją ypač traukia valdžios pranašumas, kurį jis, turėdamas bombą, įgytų prieš savo kaimynus. Neįvertinama tik viena: ir kiti kaimynai paeiliui gali įsigyti tą patį ginklą. Šį farsą, nežiūrint į atominio ginklo grėsmės aktualumą visame pasaulyje, autorius pateikia su humoru ir sarkazmu. Įdomūs veikiančių personažų charakteriai suteikia galimybę žiūrovui pažvelgti komiškai į aktualius šiuolaikinio pasaulio klausimus, taip pat, kartu su pjesės personažais, suvokti atominės bombos naudojimo absurdiškumą iš esmės, bei palieka viltį ir tikėjimą taikia visos planetos ateitimi.

Šiandieniniame pasaulyje itin aktuali tema pristatoma Telšių Žemaitės dramos teatro scenoje, o spektaklio „Velniškas pasiūlymas“, pagal prancūzų dramaturgo Mišelio Foro pjesę, siužetas leidžia atpažinti tiek save, tiek aplinką.

 

Režisierius – Badri Tserediani

Dailininkė – Giedrė Slavinskienė

Vaidina: Donatas Žilinskas

Margarita Bladženauskaitė

Deividas Rajunčius

 

ORGANIZATORIUS:

Telšių r. Savivaldybės Žemaitės Dramos Teatras

juridinio asmens kodas 190599586

Respublikos g. 18, LT-87333 Telšiai

bilietas per 1 min.
Renginys pasibaigęs
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TICKET MARKET teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TICKET MARKET veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.