Spektaklis „Svajonių pasaulis čia”

DATA

2023-05-30, 19:00 val.
Antradienis

Vieta

Kauno menininkų namai, Kaunas

Kaina

8.00 €

Renginys pasibaigęs
100% saugus apsipirkimas

Pagrindinė renginio informacija

Nuolaidos: studentams taikoma 50% nuolaida. Bilietų patikros metu būtina pateikti pažymėjimą.

Nemokamai: Menotyros ir VDU MF studentai įleidžiami nemokamai. Bilietų patikros metu būtina pateikti pažymėjimą.

Nemokamai: vaikai nemokamai neįleidžiami

Renginio trukmė: 1 val.

Svarbi informacija

  • Bilietus įsigyti galima visose TICKET MARKET kasose (žr. bilietų kasos) bei internetu
  • Bilietams yra taikomi mokesčiai
  • Bilietai yra negrąžinami ir nekeičiami, nebent nurodyta kitaip renginio aprašyme.
Renginys pasibaigęs
Spektaklis „Svajonių pasaulis čia”

PREMJERA

Žmogus vedamas socialinių tinklų „tobulybės“, pabėga iš namų ieškoti geresnio gyvenimo. Patekęs į svetimą jam aplinką puola į kraštutinumus ir praranda psichologinę pusiausvyrą.

Skirtingos kartos, skirtingi požiūriai, naujos tarpusavio bendravimo technologijos, bet tas pats - amžinas laisvės ir laimės troškimas. Visa tai ir dar daugiau komponentų susideda į vieną, tam tikra prasme, svajonių gyvenimo iliuzija.

Šis spektaklis yra meninio tiriamojo darbo rezultatas, kurio metu buvo tiriamos taikomojo teatro metodų taikymo galimybės, kuriant spektaklį socialinių tinklų įtakos tarpusavio bendravimui tema. Spektaklis pastatytas pagal Slot Poszkai pjesę „Pabaisa ir mergelė“, kurio veiksmo linija  yra apjungiama analizuojamos paralelės tarp šiuolaikinio virtualaus pasaulio sukuriamų iliuzijų bei laimės siekimo bet kokia kaina vedamų situacijų. Režisierės sprendimu pateikiami keli bendravimo pavyzdžiai – „veikėjai bendrauja gyvai, žodžiais bei kūno kalba ir pasitelkdami socialinius tinklus. Scenografijoje naudojama spinta atskiria virtualų gyvenimą nuo realybės. Du pasauliai. Kodėl? Kiekvienas iš jų lyg savaip valdo mus visus, mūsų gyvenimus ir žinoma tarpusavio bendravimo norą bei galimybes. Šiuo technologijų laiku mes visi pasineriame į virtualią realybę, dažnai ji mus įtraukia taip, kad pradedame neatskirti, kur tikrovė, o kur ne. Taip įvyksta ir spektaklyje.“ - sako Justina Bendinskytė.

Spektaklyje esančios šviesų ir garsų instaliacijos padeda nusikelti į skirtingų pasaulių erdves ir geriau pajausti veikėjų išgyvenamas emocijas. Sukurta muzika šiam spektakliui (kompozitorius Kim Ševčenko) sukelia įtampos jausmą, o elektroninės muzikos garsai stiprina netikrumą, virtualią realybę. Netradicinius pojūčius spektaklyje kvies tyrinėti meninių natūralių kvepalų kūrėja Saulė Vyšniauskaitė, kuri specialiai spektakliui sukūrė „Svajonių pasaulio” aromatą. Šie kvepalai kviečia pajusti iliuzijų ir fantazijų vedamą pasaulį, kuris tarsi uždaro įsivaizduojamo idealaus pasaulio paieškose. 

 

Režisuodama šį spektaklį, Justina bendravo ir režisūrinius sprendimus kūrė kartu su darbo vadove lekt. Miglė Bereikaite, režisieriumi ir geopolitiku Vytautu Mikalausku, kuris įkūnys ir vieną iš pagrindinių vaidmenų. Tai unikali galimybė išvysti šios išskirtinės asmenybės vaidybą.

Spektaklio premjera Kauno menininkų namuose gegužės 30 d. 19 val., kur būsite pakviesti patirti spektaklio emocijas per vaizdo, garso ir kvapo pojūčius. Aktuali šiuolaikinių bendravimo ir svajonių siekimo tema įtrauks įvairaus amžiaus žiūrovus. 

Spektaklio pristatymą Kaune inicijuoja Vytauto Didžiojo universiteto meno istorijos, kritikos ir medijų trečio kurso studentės. 

 

Režisierė - Justina Bendinskytė

Vaidina:
Irena Černiukienė
Vytautas Mikalauskas
Albinas Puidokas
Vladas Kasperavičius
Aušra Vitkevičienė

Kompozitorius - Kim Ševčenko
Kostiumai - Aldonai Meirovič
Spektaklio kvepalai - Saulė Vyšniauskaitė

Renginį inicijuoja VDU Menų fakulteto studentės:
Simona Sprainaitytė
Gintarė Trusovaitė
Simona Klebavičiūtė
Saulė Vyšniauskaitė

ORGANIZATORIUS:

Vytautas Mikalauskas ir VDU Menų fakulteto studentai

Veiklos pažyma Nr. 1049730
bilietas per 1 min.
Renginys pasibaigęs
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TICKET MARKET teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TICKET MARKET veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.