Spektaklis „Nebylys“ (rež. J. Vaitkus)

DATA

2023-10-15, 18:00 val.

Vieta

Anykščių kultūros centras, Anykščiai

Kaina

0.00 €

Renginys pasibaigęs
100% saugus apsipirkimas

Pagrindinė renginio informacija

Nuolaidos: 13 Eur bilieto kaina moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems

Renginio trukmė: 2 val. 30 min.

Pertrauka: yra

Svarbi informacija

  • Bilietus įsigyti galima visose TICKET MARKET kasose (žr. bilietų kasos) bei internetu
  • Vienu kartu galima užsakyti ne daugiau kaip 15 bilietų, perkant internetu
  • Bilietams yra taikomi mokesčiai
  • Bilietai yra negrąžinami ir nekeičiami
Renginys pasibaigęs
Spektaklis „Nebylys“ (rež. J. Vaitkus)

Režisierius-statytojas, inscenizacijos autorius - Jonas Vaitkus
Režisierius  – Tomas Jašinskas
Scenografas – Gintaras Makarevičius
Kostiumų dailininkė – Sandra Straukaitė
Kompozitorius – Algirdas Martinaitis
Scenos judesys - Lina Šimkienė

Juozas Tumas-Vaižgantas (1869–1933) – dvasininkas, prozininkas, publicistas, literatūros istorikas, kritikas. Lietuvių literatūros klasiko kūriniai įrašyti į privalomą mokyklų programą, siužetai ne kartą realizuoti scenoje ir ekrane, filosofai ir literatai juose nesiliauja ieškoję lietuviško mentaliteto gelmių.

Apysaka „Nebylys“ (1930) paties autoriaus vadinta romanu, rašyta gyvenimo pabaigoje, priskiriama prie „tamsiųjų“ Vaižganto kūrinių. Net meilė ir motinai, ir moteriai eina su satanizmu, kol archajiško kaimo idilė per „velykinę nuodėmę“ sudraskoma velniškų aistrų. Istorija – labai gyvenimiška, tačiau sprendžiamos problemos (meilės, nuodėmės, pasirinkimo ir būties) tolygios didžiosios literatūros šedevrams. Tad ir spektaklyje nereikėtų tikėtis banalaus meilės trikampio, kūrybinės grupės sprendimai žiūrovui tikrai nežada kaimietiško buitiškumo. Pats maestro Jonas Vaitkus spektaklį vadina dviejų dalių impresija pagal Juozą Tumą-Vaižgantą.

Jonas Vaitkus - teatro ir kino režisierius, teatro pedagogas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos bei triskart „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas. Vienas žymiausių lietuvių režisierių Jonas Vaitkus debiutavo Šiaulių valstybiniame dramos teatre su Zorairo Chalapiano „Lopšine“ (1974), o lygiai po keturių dešimtmečių į Šiaulius grįžo su Juozo Tumo-Vaižganto „Nebyliu“.

Režisierius Jonas Vaitkus Šiaulių dramos teatro scenoje pakelia uždangą „patinų tragedijos, kuri Puzionis visai netikėtai sujaudino ir jų vardą plačiai išgarsino“ (Juozas Tumas-Vaižgantas).

2014 m. sausio 25 d., vasario 01 d.

APDOVANOJIMAI

2013 m. nominuotas scenografas Gintaras Makarevičius Kultūros ministerijos premijai ir atminimo ženklui „Auksinis scenos kryžius″ (scenografijos ir kostiumų nominacija) už scenografiją spektakliams „Biografija: vaidinimas“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras) ir „Nebylys“ (Valstybinis Šiaulių dramos teatras).

2013 m. nominuotas spektaklis "Nebylys" (režisierius-statytojas Jonas Vaitkus, režisierius Tomas Jašinskas) Kultūros ministerijos premijai ir atminimo ženklui „Auksinis scenos kryžius″ (Nacionalinės dramaturgijos (lietuvių autoriaus kūrinio pastatymas) nominacija)

2014 m. V-ajame Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje (Varėna) Valstybinio Šiaulių dramos teatro Jono Vaitkaus režisuotas spektaklis „Nebylys“ pagal Juozą Tumą-Vaižgantą laimėjo net keturis prizus:

- Režisierės Dalios Tamulevičiūtės giminių prizas.

- Už įtaigiausią personažą be žodžių apdovanotas Šiaulių dramos teatro bendradarbis Karolis Mileška už Velnio vaidmenį spektaklyje „Nebylys“.

- Už geriausią scenografiją prizas taip pat skirtas „Nebylio“ dailininkui Gintarui Makarevičiui.

- Žiūrovų spektaklio prizas atiteko irgi Valstybinio Šiaulių dramos teatro spektakliui „Nebylys“.

2014 m. Šiaulių miesto savivaldybės geriausios 2013 metų aktorės vardas ir premija Danguolei Petraitytei už Dėdienės vaidmenį spektaklyje „Nebylys“ pagal to paties pavadinimo J. Tumo-Vaižganto kūrinį (rež. J. Vaitkus).

2014 m. įteikta Gintaro Radavičiaus įmonės "Gintra" premija aktorei Virginijai Jakštaitei už Kazio motinos vaidmenį spektaklyje "Nebylys" pagal to paties pavadinimo J. Tumo-Vaižganto kūrinį (rež. J. Vaitkus).

2014 m. įteikta moterų klubo „Šiaulietė“ premija aktoriui Vladui Baranauskui už 2013 metų Pasakotojo ir Kunigo vaidmenis spektaklyje „Nebylys“ pagal to paties pavadinimo J. Tumo-Vaižganto kūrinį (rež. J. Vaitkus).

2014 m. 36–ojo festivalio "Lietuvos teatrų pavasaris" (Kaunas) geriausias festivalio spektaklis „Nebylys“, rež. Jonas Vaitkus (publikos laureatas)

2014 m. 36–ajame festivalyje "Lietuvos teatrų pavasaris" (Kaunas) už spektaklio scenografiją apdovanotas (publikos laureatas) spektaklio „Nebylys“ dailininkas Gintaras Makarevičius.

2015 m. dailininko, skulptoriaus, grafiko Martyno Gaubo dovana už kūrybinį sugrįžimą į Valstybinio Šiaulių dramos teatro sceną (nors ir po keturių dešimtmečių, bet laukti vertėjo!) režisieriui Jonui Vaitkui (spektaklis "Nebylys").

2015 m. 31-ojo profesionalių teatrų festivalyje "Vaidiname žemdirbiams" (Rokiškis) specialus festivalio žiuri prizas (500 eurų) – Šiaulių dramos teatrui už spektaklį „Nebylys“ pagal Juozą Tumą-Vaižgantą (režisierius statytojas, inscenizacijos autorius - J. Vaitkus, režisierius - Tomas Jašinskas).


NOMINACIJOS

2015 m. spektaklio "Nebylys" pagal to paties pavadinimo J. Tumo-Vaižganto kūrinį "Auksinių scenos kryžių 2014" nominacijos:

- Režisierius – Jonas Vaitkus kartu su Tomu Jašinsku.

- Scenografija ir kostiumai – scenografas Gintaras Makarevičius.

- Aktorė (nepagrindinis vaidmuo) – Danguolė Petraitytė už Dėdienės vaidmenį.

- Nacionalinė dramaturgija/lietuvių autoriaus kūrinio pastatymas – spektaklis „Nebylys“ pagal Juozą Tumą-Vaižgantą.

2014 m. V-ajame Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje (Varėna) dar penkiose nominacijose Valstybinio Šiaulių dramos teatro Jono Vaitkaus režisuotas spektaklis „Nebylys“ pagal Juozą Tumą-Vaižgantą pateko į nominantų trejetuką:

- kaip pretendentas į Geriausią spektaklį.

- režisierius-statytojas ir inscenizacijos autorius Jonas Vaitkus kaip pretendentas į Geriausią spektaklio režisierių.

- Už geriausią spektaklio muziką buvo nominuotas kompozitorius Algirdas Martinaitis.

- Valstybinio Šiaulių dramos  teatro aktorius Aidas Matutis už Jono vaidmenį „Nebylyje“ buvo nominuotas Geriausio jaunojo aktoriaus kategorijoje.

- Juozas Bindokas buvo nominuotas kaip Geriausias antraplanis aktorius.

ORGANIZATORIUS:

Valstybinis Šiaulių dramos teatras

Įmonės kodas: 190755170

Tilžės g. 155, Šiauliai LT-76297

www.vsdt.lt

 

 

bilietas per 1 min.
Renginys pasibaigęs
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TICKET MARKET teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TICKET MARKET veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.