Premjera "Oskaras ir ponia Rožė"

DATA

2023-12-08, 18:00 val.
Penktadienis

Vieta

Žemaitės dramos teatras, Telšiai

Kaina

0.00 €

Renginys pasibaigęs
100% saugus apsipirkimas

Pagrindinė renginio informacija

Trukmė: 1 val. 30 min.

Rekomenduojamas amžius: nuo 12 metų

Renginys pasibaigęs
Premjera

Erikas-Emanuelis Šmitas (Eric-Emmanuel Schmitt, gimęs 1960 m.) – garsus prancūzų dramaturgas, scenaristas, režisierius, filosofijos daktaras. Keliasdešimties knygų autorius rašęs: „<...> aš žinau, ką reiškia sirgti nepagydoma liga, bet, skirtingai nei Oskaro, mano gyvenimas buvo išgelbėtas. Todėl aš ir nusprendžiau pradėti rašyti kūrinį „Oskaras ir ponia Rožė“ <...>“.

„Oskaras ir ponia Rožė“ – tai visame pasaulyje žinomas prancūzų rašytojo romanas, parašytas 2002 m. Tai filosofinė parabolė apie žmogaus gyvenimą ir mirtį. Romano siužetas pasakoja apie berniuką Oskarą, kuris kovoja su sunkia liga. Kovodamas su liga Oskaras užmezga draugystę su paprasta, pagyvenusia ligoninės darbuotoja, pravarde „Rožinė ponia“, kuri ir padeda berniukui naujai pamatyti pasaulį, įžvelgti žmogaus egzistencijos unikalumą, gelmę bei įvairiapusiškumą. Oskaro realybė persipina su vaikiška fantazija, patirdamas įvairias emocijas, susidurdamas su sunkumais ir džiaugsmais, jis pamažu suvokia svarbiausius egzistencijos dalykus šiame pasaulyje. Spektaklis suteikia žiūrovams galimybę pamatyti pasaulį vaiko akimis, jo svajones ir baimes, pasinerti į nuostabų vaikų vaizduotės pasaulį.

Tai odė gyvenimo džiaugsmui ir vaiko dvasios stiprybei. Ar kada pagalvojote, kad per vieną dieną įmanoma nugyventi 10 metų? Tą pačią dieną baigti mokyklą ir išsiskirti su žmona, pirmą kartą už kampo bučiuotis ir išgyventi vidurio amžiaus krizę. Įmanomu tampa viskas spektaklyje „Oskaras ir ponia Rožė“.

 

Režisierius, inscenizacijos autorius - Badri Tserediani

Scenografas, kostiumų dailininkas - Tomas Kiauka

Kompozitorė - Vilija Matačiūnaitė

Asistentė inscenizacijai – Margarita Bladženauskaitė

 

VAIDINA:

Oskaras - Jogaila Šimkus

Močiutė Rožė - Olita Dautartaitė

Pegi Bliu - Kamilė Pilibaitytė

Spragėsis - Rolandas Normanas

Sandrina - Kornelija Kiniulytė

Mama - Vilija Matačiūnaitė

Tėtis - Deividas Rajunčius

Gydytoja Diuseldorf - Margarita Bladženauskaitė

Pirmoji slaugytoja - Viktorija Miliauskaitė

Antroji slaugytoja - Kornelija Kiniulytė

 

Premjera – 2023 m. gruodžio 8, 9 ir 23 d. Spektaklis sukurtas projekto „Spektaklio darbiniu pavadinimu „Oskaras“ pristatymas ir sklaida“ metu. Projektą finansuoja – Lietuvos kultūros taryba ir Telšių rajono savivaldybė.

 

ORGANIZATORIUS:

Telšių r. Savivaldybės Žemaitės Dramos Teatras

juridinio asmens kodas 190599586

Respublikos g. 18, LT-87333 Telšiai

bilietas per 1 min.
Renginys pasibaigęs
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TICKET MARKET teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TICKET MARKET veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.