OKT / Vilniaus miesto teatras: “Liučė čiuožia” (Rež. Oskaras Koršunovas) N16

DATA

2024-04-10, 18:00 val.
Trečiadienis

Vieta

Rokiškio kultūros centras, Rokiškis

Kaina

24.00 €

Renginys pasibaigęs
100% saugus apsipirkimas

Pagrindinė renginio informacija

Nuolaidos: 15 % neįgaliesiems, senjorams

Renginio trukmė: 1 val. 40 min.

Nemokamai: vaikai nemokamai neįleidžiami

Svarbi informacija: spektaklis yra N - 16. Spektaklio metu aktoriai rūko

Svarbi informacija

  • Bilietus įsigyti galima visose TICKET MARKET kasose (žr. bilietų kasos) bei internetu
  • Bilietams yra taikomi mokesčiai
  • Bilietai yra negrąžinami ir nekeičiami, nebent nurodyta kitaip renginio aprašyme.
Renginys pasibaigęs
OKT / Vilniaus miesto teatras: “Liučė čiuožia” (Rež. Oskaras  Koršunovas) N16

Laura Sintija Černiauskaitė

LIUČĖ
ČIUOŽIA

Oskaras Koršunovas

Galbūt nuo tada, kai Shakespeareas savo „Romeo ir Džuljetos“ istoriją perkėlė į viduramžių Veroną, o galbūt nuo tada, kai Homeras aprašė karą dėl Elenos senaisiais Trojos laikais, mes įpratę, jog tikrosios meilės istorijos vyksta kažkada praeityje, beveik mitiniame laike. Tokie dabar yra 2000-ieji. Tai tarsi mūsų viduramžiai. Tai buvo laikai, kai tik atsirado supermarketai, mobilieji telefonai ir mes pradėjome rašyti pirmas „taupias“ SMS žinutes. Ir čia meilė sugrįžo į trubadūrų laikus. Poezija: „Myliu, noriu, negaliu. Susitinkame prie bokšto, arba „Aš toks trapus kaip mano sąskaita“ ir panašiai.

Niekas dar „nelinkomanino“ filmų. Dar stovėjo kino teatras „Lietuva. Ilgose eilėse prie video nuomos visi aptarinėdavo, kokį filmą žiūrėti. Tai buvo ir melodramų laikas. „Amelija iš Monmartro, „Mulen Ružas, net Larsas von Trieras susuko „Prieš bangas. Tai „Big Brother“ laikai. Net Trumpas tada turėjo savo realybės šou ne pasaulyje, o televizijoje. O mes, žinoma, turėjome „Akvariumą“. Suklestėjo geltonasis skaitalas: L.T., „Klubas“ ir panašiai. Tai „selebričių“ laikai. Ir, žinoma, MTV klipų ir reklamų laikai. Reklamščikai buvo dievai. O reklamos, švelniai tariant, nelabai padorios. Daugiausia reklamavo alkoholį, ką jau kalbėti apie seksistinius ir kitokius dalykėlius. Vienoje tokių reklamų, kurioje buvo reklamuojama Klaipėdos duona, bičas, pasisveikinęs su juodaodžiu, stebėjosi, jog neišsitepė rankos.

Tai buvo laukiniai vartotojiškumo pradžios laikai. Ir, beje, labai erotizuoti. Pasibaigus LNK programai, toliau buvo rodoma soft porno. Psichas visos Lietuvos akivaizdoje pasimylėjo su Raudona. MTV klipai tiesiog tryško erotika. Tai buvo labai nebrandaus pilietiškumo laikai. Dėstytojai linksminosi su studentėmis net nenutuokdami, kokiu galu ta lazda prieš juos atsisuks po gero dešimtmečio. Lietuvoje žmonės pagaliau ėmė turėti pinigų. Pinigų kultas tada buvo tiesiog baisus. Prasidėjo vartotijiška sodoma ir gomora. Beje, tuo metu pasirodė spektaklis „Shopping and Fucking, kritikuojantis tą vartotojiškumą, bet buvo staigiai „suvartotas“ kaip pirmas spektaklis apie gėjus ir narkomanus, kur buvo galima pamatyti, kaip vienas aktorius kitam laižo užpakalį. Viena vertus, tai buvo primityvus, kita vertus – viltingas laikas. Tada visi tikėjo ateitimi. Pastebėjau, jog dabar jaunimas į tai žiūri kaip į gerą vintažą. Pavyzdžiui, gera alternatyvi grupė „Timid Kooky“ sukūrė puikų gabalą pagal Britney Spears dainą. O tuo metu „alternatyvščiką“ tuo pačiu Britney Spears kūriniu buvo galima nebent kankinti per prievartą, vienutėje.

Režisierius Oskaras Koršunovas

Scenografija

Irina Komissarova

Kostiumų dailininkas

Bartė Liagaitė

Muzika

Dominykas Digimas

Video dizaineriai

Aneta Bublytė ir Vytautas Narbutas

Vaidina

Taura Kvietinskaitė, Lukas Malinauskas, Gailė Butvilaitė, Džiugas Grinys, Aidas Jurgaitis, Žygimantė, Elena Jakštaitė, Artiom Rybakov, Kamilė Petruškevičiūtė

Šviesų dailininkas

Rimas Petrauskas

Premjera

2019 sausio 29 d.

 

ORGANIZATORIUS:

VšĮ Oskaro Koršunovo teatras

Ašmenos g. 8, LT-01135, Vilnius

Įmonės kodas: 124016537

PVM kodas LT240165314

 

PVM netaikomas pagal PVM įstatymo 23 straipsnį

bilietas per 1 min.
Renginys pasibaigęs
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TICKET MARKET teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TICKET MARKET veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.