Spektaklis NUTILDYTOS MŪZOS

DATA

2022-09-27, 18:00 val.
Antradienis

Vieta

Rokiškio kultūros centras, Rokiškis

Kaina

0.00 €

Renginys pasibaigęs
100% saugus apsipirkimas

Pagrindinė renginio informacija

Nemokamai: vaikas iki 7 m. į renginį įleidžiamas nemokamai su bilietą į tą renginį turinčiu suaugusiuoju asmeniu; vaiko asmens dokumentas pateikiamas bilietų kontrolieriui; vaikui nesuteikiama papildoma vieta

Trukmė: 70 min.

Nuolaidos: į vieną renginį įsigyjant 15 bilietų, 1 bilietas suteikiamas nemokamai. Nuolaidos; pensininkams, neįgaliesiems – 20 proc. Nuolaidos; moksleiviams, studentams – 25 proc. Nuolaidos; daugiavaikės šeimos nariams, globos namų ar šeimynos nariams, socialiai remtinų šeimų nariams – 25 proc. Individualių nuolaidų taikymas internete bei kasose, kai 1 asmuo, pateikęs teisę į nuolaidą įrodantį dokumentą, gali įsigyti ne daugiau kaip 1 bilietą. Su šeimos kortele privaloma pirkti ne mažiau kaip 2 bilietus:

Svarbi informacija

  • Bilietus įsigyti galima visose TICKET MARKET kasose (žr. bilietų kasos) bei internetu
  • Bilietams yra taikomi mokesčiai
  • Bilietai yra negrąžinami ir nekeičiami, nebent nurodyta kitaip renginio aprašyme.
Renginys pasibaigęs
Spektaklis NUTILDYTOS MŪZOS

Rokiškio liaudies teatras

NUTILDYTOS MŪZOS

Režisierė Neringa Danienė

 

Spektaklio premjera įvyko 2016 m. lapkričio viduryje. Per pirmąjį pusmetį spektaklis spėjo susižerti visus įmanomus įvertinimus Lietuvos mėgėjų teatrų žanre. „Mūzos“ pateko į geriausių 2015-2016 m. Lietuvos mėgėjų teatrų spektaklių dešimtuką, buvo pakviestas į baigiamąjį apžiūros-šventės „Atspindžiai“ renginį, tapo geriausiu Šiauliuose vykusio festivalio „Pulsas“ spektakliu. Mėgėjų teatro sąjunga nominavo „Nutildytų mūzų“ kūrėjus net penkiose „Tegyvuoja teatras“ nominacijose: moksleivė Viktorija Krivickaitė nominuota kaip ryškiausia aktorė, spektaklis nominuotas kaip ryškiausia nacionalinės dramaturgijos interpretacija, Neringa Danienė – kaip ryškiausia režisierė, taip pat įvertinti scenografija ir  muzikinis apipavidalinimas. „Tegyvuoja teatras“ statulėlių teikimo ceremonijoje (savotiški Lietuvos mėgėjų teatro „Oskarai“) iš 9 statulėlių viena atiteko „Mūzoms“ – „Už ryškiausią spektaklio scenografiją“ (scenografė Vaiva Baltrūnaitė-Kirstukienė).

Spektaklis sukurtas pagal tikrus įvykius. Originalus  scenarijus parašytas remiantis jaunos žydaitės Matildos Olkinaitės dienoraščiu ir amžininkų atsiminimais. Jaudinanti istorija apie Rokiškio rajone Panemunėlyje gyvenusios vaistininko Naumo Olkino šeimos likimą, apie  nelaiku nutildytą vos pradėjusią skleistis jaunos talentingos poetės Matildos mūzą tampa ypač aktuali vis didėjančių pasaulinių grėsmių kontekste ir verčia susimąstyti apie karo beprasmybę ir šios dienos trapumą.

Asociacija "Rokiškio teatras" užsibrėžė tikslą neapsiriboti vien spektakliu ir visapusiškai įamžinti Olkinų šeimos atminimą. 2018 m. teatralų iniciatyva ir pastangomis šeimos žūties vietoje iškilo paminklinis akmuo. 2020 m. Vilniaus knygų mugėje buvo pristatyta knyga "Maltilda Olkinaitė. Atrakintas dienoraštis", kurios sudarytojas tuometinis Lietuvos kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas. Po metų knyga išleista angliškai ir platinama visame pasaulyje. Amerikiečiai sukūrė dokumentinį filmą „Finding Matilda“. Kitas filmas kuriamas Lietuvoje. 2022 m. spektaklis „Nutildytos mūzos“ atkurtas Matildos Olkinaitės 100-mečio proga.

 

ORGANIZATORIUS:

Rokiškio kultūros centras

juridinio asmens kodas 191570541

Sąjūdžio aikštė 2, LT-42136 Rokiškis

bilietas per 1 min.
Renginys pasibaigęs
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TICKET MARKET teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TICKET MARKET veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

PERKAMIAUSI RENGINIAI