Spektaklis „NUTILDYTOS MŪZOS“

DATA

2023-04-02, 14:00 val.

Vieta

Pasvalio kultūros centras, Pasvalys

Kaina

6.00 €

Pirkti bilietą
100% saugus apsipirkimas

Pagrindinė renginio informacija

Renginio trukmė: -

Nemokamai: vaikai nemokamai neįleidžiami

Svarbi informacija

  • Bilietus įsigyti galima visose TICKET MARKET kasose (žr. bilietų kasos) bei internetu
  • Vienu kartu galima užsakyti ne daugiau kaip 15 bilietų, perkant internetu
  • Bilietams yra taikomi mokesčiai
  • Bilietai yra negrąžinami ir nekeičiami
Spektaklis „NUTILDYTOS MŪZOS“

Rokiškio liaudies teatras

NUTILDYTOS MŪZOS

Režisierė Neringa Danienė

Premjera įvyko 2016 m. Per pirmąjį pusmetį spektaklis spėjo susižerti visus įmanomus įvertinimus Lietuvos mėgėjų teatrų žanre. „Mūzos“ pateko į geriausių 2015-2016 m. Lietuvos mėgėjų teatrų spektaklių dešimtuką, buvo pakviestas į baigiamąjį apžiūros-šventės „Atspindžiai“ renginį, tapo geriausiu Šiauliuose vykusio festivalio „Pulsas“ spektakliu. Mėgėjų teatro sąjunga nominavo „Nutildytų mūzų“ kūrėjus net penkiose „Tegyvuoja teatras“ (savotiški Lietuvos mėgėjų teatro „Oskarai“) nominacijose: „Ryškiausia aktorė“, „Ryškiausia nacionalinės dramaturgijos interpretacija“, „Ryškiausia režisierė“, „Ryškiausia scenografija“ ir  „Ryškiausias muzikinis apipavidalinimas“. Viena iš 9 „Tegyvuoja teatras“ statulėlių atiteko „Mūzoms“ – „Už ryškiausią spektaklio scenografiją“.

Spektaklis sukurtas pagal tikrus įvykius. Originalus  scenarijus parašytas remiantis jaunos žydaitės Matildos Olkinaitės dienoraščiu ir amžininkų atsiminimais. Jaudinanti istorija apie Rokiškio rajone Panemunėlyje gyvenusios vaistininko Naumo Olkino šeimos likimą, apie  nelaiku nutildytą vos pradėjusią skleistis jaunos talentingos poetės Matildos mūzą tampa ypač aktuali vis didėjančių pasaulinių grėsmių kontekste ir verčia susimąstyti apie karo beprasmybę ir šios dienos trapumą.

Rokiškio teatralai užsibrėžė neapsiriboti vien spektaklio pastatymu ir nusprendė visapusiškai įamžinti Olkinų šeimos atminimą. 2018 m. teatralų iniciatyva ir pastangomis šeimos žūties vietoje iškilo paminklinis akmuo. 2020 m. Vilniaus knygų mugėje buvo pristatyta knyga "Maltilda Olkinaitė. Atrakintas dienoraštis", kurios sudarytojas tuometinis Lietuvos kultūros ministras M. Kvietkauskas. Po metų knyga išleista angliškai (vert. L. Vince) ir platinama visame pasaulyje. Amerikiečiai sukūrė dokumentinį filmą „Finding Matilda“ (rež S. Cardillo). Kitas filmas kuriamas Lietuvoje. 2022 m. spektaklis „Nutildytos mūzos“ atkurtas Matildos Olkinaitės 100-mečio proga. Kurtuvėnų dvare vykusiame festivalyje-konkurse „Kartu“ spektaklis apdovanotas pagrindine 1000 Eur premija.

 

ORGANIZATORIUS:

Rokiškio kultūros centras

juridinio asmens kodas 191570541

Respublikos g. 96, LT-42136 Rokiškis

bilietas per 1 min.
Pirkti bilietą
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TICKET MARKET teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TICKET MARKET veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

PERKAMIAUSI RENGINIAI