PREMJERA. PRARASTA KATARINOS BLUM GARBĖ

DATA

2023-02-09, 18:30 val.
Ketvirtadienis

Vieta

Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Šiauliai

Kaina

0.00 €

Renginys pasibaigęs
100% saugus apsipirkimas

Pagrindinė renginio informacija

Nuolaidos: netaikomos

Renginio trukmė: 2 val. 50 min. (su pertrauka)

Informacija žmonėms su negalia (vežimėliuose): įleidžiami nemokamai, užimant jiems skirtas pažymėtas vietas. Įsigijus bilietą, būtina susisiekti su administracija tel. +370 68612616 , el. p. info@vsdt.lt , likus ne mažiau nei 2 dienoms iki spektaklio.

Svarbi informacija

  • Bilietus įsigyti galima visose TICKET MARKET kasose (žr. bilietų kasos) bei internetu
  • Bilietams yra taikomi mokesčiai
  • Bilietai yra negrąžinami ir nekeičiami, nebent nurodyta kitaip renginio aprašyme.
Renginys pasibaigęs
PREMJERA. PRARASTA KATARINOS BLUM GARBĖ

 

PRARASTA KATARINOS BLUM GARBĖ

Autorius - H. Böllis

Režisierius - Agnius Jankevičius

Scenografė ir kostiumų dailininkė - Laura Luišaitytė

Vaizdo projekcijų autorius - Rimas Sakalauskas

Šviesų dailininkas - Darius Malinauskas

 

Dviejų dalių drama

Premjera – 2022-05-28

 

VAIDINA:

Katarina Blum – Aistė Šeštokaitė

Hubertas Blorna – Josif Baliukevič

Trudė Blorna – Jūratė Budriūnaitė

Komisaras Beicmanė – Arnoldas Jalianiauskas

Aloyzas Štroiblėderis – Rolandas Dovydaitis

Kurjeris – Severinas Norgaila

Moteris – Rimanta Krilavičiūtė

Operatorius seklys – Modestas Vaitkevičius, Anicetas Gendvilas

Muzikantai-policijos komisariato darbuotojai – Pijus Ganusauskas, Severinas Norgaila, Rusnė Navickaitė, Arnoldas Jalianiauskas

Vaizdo projekcijose: Aidas Matutis, Vilija Paleckaitė, Eduardas Pauliukonis, Rolandas Dovydaitis, Anicetas Gendvilas, Aistė Šeštokaitė, Tautvydas Galkauskas, Saulius Čiučelis.

 

Ramaus būdo, nepriekaištingos reputacijos mergina – Katarina Blum – dirba namų tvarkytoja pasiturinčių miestiečių namuose. Vieną vakarą, gavusi bičiulės kvietimą, Katarina nuvyksta į vakarėlį, kuriame susipažįsta su simpatišku vaikinu ir praleidžia su juo naktį. Ryte nubudusi vaikino neberanda, o į jos butą įsiveržusi policija Katariną suima kaip teroristinės grupuotės, su kuria siejamas vaikinas, bendrininkę. Katarinos vardas iškart atsiduria žiniasklaidos dėmesio centre. Policija kruopščiai narsto įtariamosios gyvenimą: jos užrašų knygutes, sąskaitų išrašus, pajamas, išlaidas, asmeninius laiškus, automobilio kilometražą. Spaudoje pasirodo skambios antraštės, o Katariną pažinoję žmonės pirmiausia skuba gelbėti savo reputaciją. Paradoksalu, bet šiame „tiesos ieškojimo“ procese niekam nerūpi tikroji tiesa –  išimtys čia pateikiamos kaip taisyklės, abejonės – kaip kaltinimai, bereikšmės frazės perrašomos pakeičiant sakinių struktūrą, kablelių ir žodžių vietą. Taip iš musės padaromas dramblys.

Kiek toli vardan reitingų ir populiarumo gali eiti žiniasklaida? Ar įmanoma atstatyti prarastą garbę? Spektaklis kalba apie kiekvieno mūsų asmeninio saugumo pažeidžiamumą, greitai tirpstančią ribą tarp privatumo ir viešumo, apie atsitiktinių aplinkybių poveikį likimui, apie nesibaigiančias manipuliacijas, variacijas, interpretacijas, veidmainystes ir melagystes, su kuriomis susiduriame kiekvieną dieną.

Spektaklis atvers daugeliui mūsų mažai pažįstamus sensacingų istorijų „darymo“ užkulisius, kuriuose eiliniai gyvenimai lengvabūdiškai paverčiami kvapą gniaužiančiais šou. Režisierius A. Jankevičius Katarinos Blum istoriją pasakoja, pasitelkdamas televizijoje populiarų muzikinio šou formatą, tad spektaklio turinys žiūrovams pateikiamas tarsi tai būtų dinamiškas, kupinas humoro, šmaikščių interviu ir gyvai atliekamų muzikinių numerių vakaras televizijos ekranuose.  

Katarinos Blum istorija, rodos, parašyta šiomis dienomis, tačiau Nobelio premijos laureato Heinricho Böllio romanas, pagal kurį sukurtas spektaklis, pasirodė prieš 50 metų. Dar ir šiandien aktualumu pribloškiantis pasakojimas buvo kuriamas realių įvykių pagrindu ir vos pasirodęs sulaukė didelio politinio rezonanso Vokietijoje. Tuo metu neatsakingų, besivaikančių sensacijų žurnalistų pagalba bendradarbiavimu su kairiųjų pažiūrų ekstremistais buvo apkaltinta daug Vakarų Vokietijos piliečių. Nors beveik visi spaudos išviešinti įtarimai nepasitvirtino, tačiau kai kuriems iš apkaltintųjų buvo negrįžtamai sugadinta reputacija, psichinė ir fizinė sveikata. H. Böllis gerai pažinojo „nešvarių“ žaidimų užkulisius ir šią savo patirtį suguldė į apysaką apie eilinę merginą Katariną Blum.

ORGANIZATORIUS:

Valstybinis Šiaulių dramos teatras

Įmonės kodas: 190755170

Tilžės g. 155, Šiauliai LT-76297

www.vsdt.lt

 

 

bilietas per 1 min.
Renginys pasibaigęs
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TICKET MARKET teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TICKET MARKET veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.