Geros dienos!

DATA

2023-06-11, 18:00 val.

Vieta

Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Šiauliai

Kaina

0.00 €

Renginys pasibaigęs
100% saugus apsipirkimas
BILIETAI BRANGS
!

Pagrindinė renginio informacija

Nuolaidos: netaikomos

Renginio trukmė: 55 min.

Svarbi informacija

  • Bilietus įsigyti galima visose TICKET MARKET kasose (žr. bilietų kasos) bei internetu
  • Bilietams yra taikomi mokesčiai
  • Bilietai yra negrąžinami ir nekeičiami, nebent nurodyta kitaip renginio aprašyme.
Renginys pasibaigęs
Geros dienos!

Festivalio favoritas

Geros dienos!

Šiuolaikinė opera 10-iai kasininkių, prekybos centro garsams ir fortepijonui

 

PRISTATO: VšĮ „Operomanija“

Koncepcijos autorės: Vaiva Grainytė, Lina Lapelytė, Rugilė Barzdžiukaitė

Libreto autorė Vaiva Grainytė

Kompozitorė ir muzikos vadovė Lina Lapelytė

Režisierė ir scenografė Rugilė Barzdžiukaitė

Šviesų dailininkas Eugenijus Sabaliauskas

Kostiumų dailininkė Daiva Samajauskaitė

Garso režisierius Arūnas Zujus

Prodiuseris „Operomanija“

Kasininkės: Indrė Anankaitė-Kalašnikovienė / Ilona Pliavgo, Liucina Blaževič, Vida Valuckienė, Veronika Čičinskaitė-Golovanova / Anna Miščenko, Lina Valionienė, Rima Šovienė / Irma Kubertavičienė, Milda Zapolskaitė / Erika Žilinskaitė, Rita Račiūnienė / Rasa Viskantaitė, Svetlana Bagdonaitė, Kristina Svolkinaitė/ Dmitrij Golovanov (fortepijonas)

Rekomenduojama: norintiems patirti kitokios operos skonį; turintiems humoro jausmą ir ieškantiems kokybiško meno.

„Auksinio scenos kryžiaus“ nominantas

Pasaulinį pripažinimą pelniusi opera „Geros dienos!“ pirmą kartą rodoma Šiauliuose! Tai festivalio programos pasididžiavimas, kurį pamatyti būtina!

Operos „Geros dienos!“ siužetą kuria skirtingi kasininkių likimai, paprastai slepiami po dirbtinės šypsenos ir mechaniško aptarnavimo – „Laba diena!“, „Ačiū!“, „Geros dienos!“ – kauke. Kasdienybėje nepastebimos, robotus primenančios pardavėjos operoje veikia kaip ryškūs personažai. Pardavėjų mintys, žiūrovams girdimos jų CV išklotinės tampa trumpa, individualia drama. Kasininkių charakteriai – tai lengvai atpažįstami tipažai, įkūnijantys universalias realijas. Operos librete susipina šnekamoji, literatūrinė kalba bei nūdienos aktualijos.

Prekybos centro atmosferą atkuria dienos šviesos lempų ir aplinkos garsų instaliacija, sujungianti žiūrovų salę su scenoje veikiančių 10 kasininkių erdve. Scenos apipavidalinimas minimalus: prekės – tarsi privaloma, pažodinė supermarketo dekoracija – operoje veikia muzikiniu ir žodiniu pavidalais.

Pagrindinis operos garsas – tai nuolatinis pypsėjimas, lydintis skenuojamą prekę. Jis tai prityla, tai garsėja, tačiau niekada nesiliauja. Kasininkių dainos, akompanuojamos šio garso, savo monotoniškumu primena apsipirkimo procesą. Operoje „Geros dienos!“ muzika pabrėžia personažų mintis, padeda jas išgirsti.

Operos kūrėjos vengia moralizuojančio tono: kritiškas požiūris į kapitalizmą atskleidžiamas su humoru, pasitelkus ironiją ir poeziją. Skirtingų kasininkių likimų mozaika susilieja į bendrą chorą – universalią poemą, teigiančią vartojimo malonumą.

Opera „Geros dienos!“ buvo apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“ kaip geriausias lietuvių autorių pastatymas, pelnė kitų tarptautinių prizų. Iškart po to prasidėjo ir jau dešimtmetį tęsiasi „Geros dienos!“ gastrolių maršrutai po tarptautinius muzikos, teatro ir operos festivalius bei scenas visame pasaulyje.

 

ORGANIZATORIUS:

Valstybinis Šiaulių dramos teatras

Įmonės kodas: 190755170

Tilžės g. 155, Šiauliai LT-76297

www.vsdt.lt

 

 

bilietas per 1 min.
Renginys pasibaigęs
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TICKET MARKET teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TICKET MARKET veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.