Fortepijoninis duetas "Baltas garsas". Koncertas "Prisiminimai"

DATA

2019-02-05, 18:00 val.

Vieta

Polifonijos koncertų salė, Šiauliai

Kaina

8.00 €

Pirkti bilietą
100% saugus apsipirkimas

Pagrindinė renginio informacija

Nuolaidos: 5 € moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliems pateikus pažymėjimą

Nemokamai: vaikai įleidžiami nemokamai iki 6 m. amžiaus, jei neužima papildomos vietos (pateikti vaiko amžių įrodantį dokumentą)

Bilietai internetu: nebeparduodami likus 2 val. iki renginio pradžios

Svarbi informacija

  • Bilietus įsigyti galima visose TICKET MARKET kasose, PayPost skyriuose (žr. bilietų kasos), kamerinės salės
  • Vienu kartu galima užsakyti ne daugiau kaip 15 bilietų, perkant internetu
  • Bilietams yra taikomi mokesčiai
  • Bilietai yra negrąžinami ir nekeičiami
  • Daugiau informacijos visą parą: tel. 1588 (pagal Jūsų ryšio operatoriaus tarifus)
Fortepijoninis duetas

Šiaulių kamerinės salės „Polifonija“ pavasario koncertų ciklą „Muzika pro atvirą langą“ atidarome su fortepijoniniu duetu „Baltas garsas“ (Vokietija). Į Lietuvą su specialiai paruošta programa „Prisiminimai“ sugrįžta muzikos perlai, kūrinius fortepijonui keturioms rankoms skambinantys Giedrė Žalytė ir Rimvydas Kisevičius.

Giedrės Žalytės-Lutz ir Rimvydo Kisevičiaus nauja koncertinė programa „Prisiminimai“ tai tarsi padėka savo gimtajam kraštui ir jo žmonėms. Prisiminimus galima apibrėžti skirtingai, tačiau jie visada susiję su patirtimi. Šiuose „Prisiminimuose“ - sukaupta atlikėjų patirtis, žodžiais neišreiškiami išgyvenimai, mintys ir jausmai. Visi tos patirties prisodrinti garsai vienaip ar kitaip paliečia klausytoją – galbūt kaip švelnus glustelėjimas, o kartais – kaip žiežirba ar žaibas, akimirksniu nušviečiantis mūsų esybę, giliai sielos gelmėse glūdinčius praeities ir dabarties klodus bei priverčiantis susimąstyti apie tai, kas svarbu, o į ką galima pažvelgti tik kaip į momentinę dekoraciją. Vieną akimirką keičia kita. Pajuntame, kiek daug vis dėlto patyrėme. Ir kartu laukiame kitos, staiga ryškiai suliepsnosiančios ir apšviesiančios žiežirbos.

„Džiugu, kad šie muzikai, vieni iš daugelio po pasaulį išsibarsčiusių perlų, netrukus „įkris“ mums tiesiai į glėbį. Belieka jais džiaugtis, grožėtis, gėrėtis ir įsiklausyti į jų „pasakojimus“.

Vokietijos menotyrininkė Barbara Brockstedt sąlytį su menu, kuris yra mūsų tapatybės dalis, yra palyginusi su grįžimu į tėvynę. Tęsdama jos mintį, darau išvadą, kad tėvynė lydi menininkus visur ir visada. Tad leiskime ir mes Giedrei ir Rimvydui išgirsti jų muzikos sukeltą Jūsų sielų skambesį ir praturtinti jų tėvynės suvokimą, kurį jie išsiveš, skelbdami pasauliui apie mus ir primindami mums apie mus pačius. Įsijunkime į šį gaivinantį dialogą.“ - mintimis dalinasi Irena Ülkekul

PROGRAMA:

Samuel Barber (1910-1981)

Waltz / Pas de deux / Two-Step / Hesitation Tango (Souvenirs Op. 28)

Philip Glass (1937)

Opening („Glassworks“)

I und IV Movements („Four Movements“)

Closing („Mishima“)

Astor Piazzolla (1921-1992)

Café 1930 / Bordell 1900 / Nightclub 1960 (Histoire du Tango)

George Gershwin (1898-1937)

Rhapsody in Blue

 

APIE ATLIKĖJUS:

Giedrės Lutz ir Rimvydo Kisevičiaus duetas gyvuoja jau 18 metų. Muzikuoti kartu pianistai pradėjo susikirtus keliams Lietuvos Muzikos Akademijoje Vilniuje, kur abu studijavo Prof. V. Vitaitės fortepijono klasėje. Vėliau kaip fortepijoninis duetas patirties sėmėsi pas prof. K. Grybauską. Menų universitete Berlyne su duetu dirbo žinomas vengrų pianistas prof. L. Simon.

Tarptautiniame fortepijoninių ansamblių konkurse Kaune 2000 m. Giedrės ir Rimvydo duetas laimėjo III premiją, o 2002 m. - I premiją bei diplomą uz geriausią privalomo kūrinio interpretaciją. 2001 m. duetas tapo I vietos nugalėtojais konkurse "Ciudad de San Sebastian" (Ispanija). Sėkmė pianistų asamblį lydėjo ir 2007 m. Druskininkuose, kur tarptautiname konkurse "Muzika be sienų" pelnė laureatų vardus: I v. kategorijoje koncertai su kameriniu orkestru ir II v. kategorijoje kamerinė muzika.

2002 m. ir 2003 m. uz muzikinius nuopelnus atlikėjai buvo apdovanoti Lietuvos Respublikos Prezidentūroje.

Pianistai yra nuolat kviečiami dalyvauti įvairiuose muzikiniuose projektuose kaip solistai ar ansamblių dalyviai. Atlikėjai sėkmingai pasirodė daugelyje tarptautinių festivalių ("Atžalynas", "Skambanti banga", "Sugrįžimai", "Potsdamer Schlössernacht", "Fête de la musique", "Lange Nacht der Museen" ir kt). Muzikai koncertavo tokiose salėse kaip Philharmonie Kammermusiksaal Berlin, Konzerthaus Berlin, Französische Friedrichstadtkirche Berlin, Nikolaisaal Potsdam; Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, Kauno valstybinėje filharmonijoje, Klaipėdos muzikiniame teatre ir kt.

Šiuo metu Giedrė Lutz ir Rimvydas Kisevičius gyvena ir dirba Berlyne. Šalia įvairiapusiškos koncertinės veiklos Giedrė dėsto nuosavoje fortepijono studijoje. Rimvydas vadovauja savo 2007 m. įkurtai muzikos mokyklai "KontraPunkt". Abiejų pianistų mokiniai yra tapę laureatais Vokietijoje rengiamuose konkursuose "Jugend musiziert".

Bilietų kaina 8 ir 5 € (nuolaida taikoma moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliems pateikus pažymėjimą).

 

Bilietus galite įsigyti Polifonijos kasoje (Aušros al. 15) ir visose Ticket Market kasose.
Bilietų rezervacija telefonu: (8 41) 52 52 07

 

ORGANIZATORIUS:

Koncertinė įstaiga Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“

Įmonės kodas 188200756

Aušros al. 15, LT-76299 Šiauliai

bilietas per 1 min.
Pirkti bilietą
Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.