LANGAI Į SAULĘ ATVERTI

DATA

2024-07-10, 19:30 val.
Trečiadienis

Vieta

Rokiškio krašto muziejus, Rokiškis

Kaina

0.00 €

Renginys pasibaigęs
100% saugus apsipirkimas

Pagrindinė renginio informacija

Renginio trukmė: 1.20 val.

Nemokamai: vaikai nemokamai neįleidžiami

Nuolaida: 20 % moksleiviai ir vaikai iki 10 metų

Nuolaida: 20 % senjorai

Nuolaida: 20 % žmonėms su negalia

Svarbi informacija

  • Bilietus įsigyti galima visose TICKET MARKET kasose (žr. bilietų kasos) bei internetu
  • Vienu kartu galima užsakyti ne daugiau kaip 15 bilietų, perkant internetu
  • Bilietams yra taikomi mokesčiai
  • Bilietai yra negrąžinami ir nekeičiami
Renginys pasibaigęs
LANGAI Į SAULĘ ATVERTI

Šį kamerinės muzikos vakarą kompozitorių - nepažintų ir pažintų - kūryba, atliekama smuikininko Kosto Tumosos, klarnetininko Vytauto Giedraičio ir pianistės Simonos Zajančauskaitės, persipins su Matildos Olkinaitės (1922–1941), iš Panemunėlio kilusios Lietuvos žydų poetės prozos ir poezijos kūriniais, kuriuos įgarsins aktorė, Auksinio scenos kryžiaus laureatė Aušra Pukelytė.

Buvęs itin trumpas ir trapus, poetės gyvenimas kiekvienam kelia klausimą - o jei būtų buvę bent truputėlį daugiau laiko? O jei aplinkybės būtų nutikę kitos? Klausytojus kviesime būti bendro gyvenimo proceso bendrakeleiviais, kurie, apjungti nenuspėjamo likimo, kiekvienas savo stotelę pasiekia vis kitu laiku.

Šis koncertas – tarsi bandymas užčiuopti trapų, bet intensyvų jaunos poetės vidinį pasaulį, supažindinti žiūrovus su plačiu jos kūrybos lauku: mažąją proza, vaikiškais, humoristiniais ir lemtingos nuojautos pilnais dramatiškais eilėraščiais.

Koncertas prasideda tarsi sustojusia, gyvybę praradusio laiko atmosfera, kurią išbudina trijų seserų susitikimas lyg šiandienos, lyg anapusiniame gyvenime. Jų apsikabinimai išjudina per stebuklą išlikusius merginos eilėraščius, kurie eilutė po eilutės, posmas po posmo tampa šviesaus ir viltingo Matildos gyvenimo liudijimais.

Koncerto metu skambanti muzika neiliustruoja eilėraščių, o papildo ir pratęsia ten nagrinėjamas temas. Finale žiūrovai tarsi nukeliami į Olkinų vaikų kambarį, kur popieriniu laivu perplaukę amžius skiriančias bangas, gal sutiks, tokį virpantį, tokį pažįstamą… „kažką“.

„Žydų kilmės mergaitės eilėraščius nuo sunaikinimo išgelbėjo katalikų kunigas, kuris paslėpė juos bažnyčios altoriuje – pačioje garbingiausioje vietoje. Tai nepaprastai sukrečia,- sako režisierė A. Pukelytė. – Tai teikia viltį, kad stebuklas įmanomas. Kad įmanoma gyventi kitaip. Tai artimo meilės, sugyvenimo, „kito“ priėmimo istorija. Holokaustas parodė, ką gali padaryti žmogus, užsikrėtęs neapykanta ir tapęs kokios nors „tiesos” fanatiku. Kalbėti šiomis temomis su jaunąja karta yra būtina. Turime žinoti savo istoriją ir savo poetus.”

Vieni talentingi kūrėjai ir menininkai lieka nepažinti laiko tėkmėje, o kitų vardai ir kūryba apdovanoja ir lieka su mumis šimtmečiais. Apie Matildą Olkinaitę sakoma – tai mūsų šalies Ana Frank. Tačiau jos kūryba ir dienoraštis iki šiol yra per mažai žinomi.

 

Šie koncertas yra XVII Rokiškio klasikinės muzikos festivalis programos dalis

Daugiau informacijos: www.rokiskiofestivalis.com ir Facebook

Kviečiame įsigyti festivalio abonementą:

 

 

RENGINIO METU BUS FOTOGRAFUOJAMA IR FILMUOJAMA

Festivalį finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Rokiškio savivaldybė

Pagrindinis rėmėjas: AB „Rokiškio sūris“

Rėmėjai: Rokiškio krašto muziejus

Partneriai: Rokiškio kultūros centras, Lietuvos nacionalinis muziejus, Rokiškio J. Keliuočio biblioteka, Mažoji Lietuvos kultūros sostinė Kamajai, kavinė „Pupelė“

Informaciniai rėmėjai: „Gimtasis Rokiškis“, „Sirena“

 


 

 

ORGANIZATORIUS:

Asociacija FRESKOS

Kodas 303114161

Kalnų 44, Rokiškis

bilietas per 1 min.
Renginys pasibaigęs
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TICKET MARKET teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TICKET MARKET veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.