Operetė "Silva"

DATA

2019-04-19, 19:00 val.

Vieta

Šiaulių arena, Šiauliai

Kaina

18.00 - 29.00 €

Pirkti bilietą
100% saugus apsipirkimas

Pagrindinė renginio informacija

Nuolaidos: netaikomos

Nemokamai: vaikai nemokamai neįleidžiami

Nemokamai: asmenys, judantys su neįgaliųjų vežimėliais (vieta pažymėta renginio salės plane)

Lydintiems asmenis su neįgaliųjų vežimėliais: lydintieji turi galimybę įsigyti bilietus už mažiausią neakcijinę kainą. Renginio salės plane pasirinkti sektorių– “Lydintis asmuo”. Papildoma kėdė bus pastatyta šalia vietų, skirtų neįgaliesiems

Renginio trukmė: 2 val. 45 min.

Pertrauka: yra

Išankstiniai užsakymai (24 val. iki renginio pradžios): Vietoms prie staliukų priimami išankstiniai vaišių užsakymai. Užsisakant iš anksto taikoma 10% nuolaida. Kreiptis tiesiogiai telefonu: +370 671 34 555 TIK DĖL VAIŠIŲ UŽSAKYMŲ

Svarbi informacija

  • Bilietus įsigyti galima visose TICKET MARKET kasose, PayPost skyriuose (žr. bilietų kasos) bei internetu
  • Vienu kartu galima užsakyti ne daugiau kaip 15 bilietų, perkant internetu
  • Bilietams yra taikomi mokesčiai
  • Bilietai yra negrąžinami ir nekeičiami
  • Daugiau informacijos visą parą: tel. 1588 (pagal Jūsų ryšio operatoriaus tarifus)
Operetė

PREMJERA ŠIAULIŲ ARENOJE! Nuostabaus grožio operetė "Silva" išvysime pavasarį - balandžio 19 d. 19 val.!

„Silva“ – populiariausia Imre’s Kálmáno operetė, drąsiai vadintina „bisų motina“, nes be Bonio dainelės, Silvos čardašo, Silvos ir Bonio ar Bonio ir Stasi duetų neapsieina didžiųjų operos solistų koncertinės programos. Tikrasis operetės pavadinimas yra „Čardašo karalienė“, o pagrindinės herojės Silvos vardu pavadinta ir pirmą kartą pastatyta ji buvo Sankt Peterburge 1917 m. Kálmánas – naujosios Vienos operetės klasikas žinomiausią savo operetę pradėjo kurti 1913 m.

Šiaulių arenoje susirinkusią publiką pasitiks per 100 Kauno muzikinio teatro artistų - solistai, orkestro muzikantai, choro dainininkai, baleto šokėjai ir kiti!
Kauno valstybiniame muzikiniame teatre atgimusi žiūrovų pamėgta operetė "Silva" suspindėjo naujomis spalvomis. Puiki muzika, šmaikščios intrigėlės, žavi ir viltinga istorija. Melodraminis operetės siužetas atskleidžia vieną ryškiausių visų laikų socialinio gyvenimo aktualijų – konfliktą tarp ryškios asmenybės ir snobizmu persmelktos visuomenės, šiuo atveju tarp varjetė artistės Silvos ir aristokratų elito. Kaip ir būdinga žanrui, audringa meilės istorija apipinta smagiais ir intriguojančiais pokštais.

****

Jano Frido ir Michailo Mišino tekstas pagal Leo Steino ir Bela Jenbacho libretą
Eilės Vladimiro Michailovo, Dmitrijaus Tolmačiovo
Vertė Vida Rekienė
Premjera 2019 m. vasario 8 d.

Režisierė RŪTA BUNIKYTĖ
Dirigentas VIRGILIJUS VISOCKIS
Scenografė ir kostiumų dailininkė KOTRYNA DAUJOTAITĖ
Šviesų dailininkas AUDRIUS JANKAUSKAS
Choreografė INGA BRIAZKALOVAITĖ
Chormeisterė RASA VAITKEVIČIŪTĖ

 

VAIDINA:

SILVA VARESKU Marija Arutiunova, Ieva Goleckytė, Raminta Vaicekauskaitė,

EDVINAS VALERHAIMASAndrius Apšega, Raimondas Baranauskas, Ramūnas Urbietis,

BONIS KONČIANU Rapolas Baranauskas, Martynas Beinaris,

STASI EGEMBERG Iveta Kalkauskaitė, Ingrida Kažemėkaitė, Monika Pleškytė,

FERIS Raimondas Baranauskas, Giedrius Prunskus,

MIKSA Kęstutis Alčauskis, Žanas Voronovas,

ANHILDA VALERHAIM Raimonda Talat-Kelpšaitė, Nomeda Vilkanauskaitė,
Rita Preikšaitė,

LEOPOLDAS VALERHAIMAS Tomas Ladiga, Gediminas Maciulevičius,

VIOLETA EGEMBERG Giedrė Juknevičiūtė, Laimutė Kuzmickaitė,

VILHELMAS EGEMBERGAS Dainius Bervingis, Ramūnas Šimukauskas,

RONSDORFAS Dainius Bervingis, Žygimantas Galinis, Modestas Sireikis,

NOTARAS Danielius Vėbra, Martynas Stankevičius

 


Varjetė artistai, svečiai, tarnai – choro ir baleto artistai


**************
Spektaklio režisierė Rūta Bunikytė:
„Meilės tema aktuali visada, nes tai jausmas, kurį žmogus patiria bet kokiame amžiuje, bet kokiame laike. Ji - viena svarbiausių mūsų būties sąlygų. Meilė yra nepriklausoma nuo laikmečio. Nėra ir taisyklių, kaip reikia mylėti, kada ir ką.
„Silva“ - labai gerai žinoma operetė, ne kartą rodyta ir Kauno muzikiniame teatre. Žiūrovai jau žino, kaip viskas buvo ir kas turi būti. Tad mūsų tikslas papasakoti „Silvos“ istoriją taip, kad joje atsirastų ir netikėtų momentų. Juk ir skaitydami tas pačias knygas matome jas skirtingais vaizdais. Tai - mūsų gyvenimo patirčių kompleksas, kuris atsiskleidžia vizualizuodamasis. Kiekvieno kūrėjo pastatymai bus skirtingi. Mes šiame spektaklyje sieksime ryškiau atskleisti pagrindinių herojų gyvenimo aplinką. Juk tai, ką darome, su kuo bendraujame, kur gyvename - kuria ir mus pačius. Kviesdami pažvelgti į operetės herojų gyvenimą, kviesime susipažinti ir su jų sociumu. Čia gims nauji veikėjai, naujos mažos istorijos. Kiekvienas kadras (kaip ir gyvenime) nebus vienplanis. Centre - įsimylėjusi porelė, už jų - skaitantis šiandienos laikraštį senolis, o tolumoje - dešimtys į darbus bėgančių žmonių. Viskas priklauso nuo mūsų susikoncentravimo taško.
Tokia bus ir mūsų „Silva“ – pilna matomų ir nematomų herojų, siekiančių surasti meilę dinamiškame 1935-ųjų gyvenime.

************

Viena žymiausių I. Kálmáno operečių – „Čardašo karalienė” – buvo pradėta rašyti 1913 m., kai vieniečiai L.Steinas ir B.Jenbachas pasiūlė kompozitoriui pjesę „Tegyvuoja meilė”. Entuziastingai pradėtą darbą nutraukė I Pasaulinis karas – beprasmiška kurti himną meilei, kai Europoje griaudėja patrankos, o laikraščiai nuolat spausdina žuvusiųjų sąrašus. Tačiau po nedidelės pauzės, 1915 m. lapkričio 17 d. Vienos „Johann Strauss” teatre įvyko „Čardašo karalienės” premjera. O po jos – triumfo žygis per apkasais išraustą Europą. Operetė buvo pastatyta visuose, net ir skirtingose barikadų pusėse kariavusių šalių teatruose.

Pirmąja Silva Varesku tapo dainininkė Mici Giuntler. Po poros mėnesių Metropol teatro primadonai  Frici Masari plojo Berlynas, 1916 m. Šari Fedak suvaidino Silvą Budapešte, 1917 m. operetė sensacingai buvo sutikta Stokholme, pagrindinį vaidmenį atliko Elna Gistend. Tais pačiais metais operetė atkeliavo į Peterburgą ir buvo pastatyta „Vasaros buffa” teatre. Čia dėl pamesto titulinio klavyro puslapio „Čardašo karalienė” buvo pavadinta pagrindinės veikėjos Silvos vardu ir toks operetės pavadinimas paplito daugelyje Rytų Europos teatrų.

Operetės melodraminis siužetas atspindi vieną ryškesnių to meto socialinio gyvenimo aktualijų - konfliktą tarp raiškios asmenybės ir snobizmu persmelktos visuomenės, tarp varjetė artistės Silvos ir aristokratų elito, niekinančio sceninį amatą. Kaip ir būdinga žanrui, audringa meilės istorija perpinama smagiais ir intriguojančiais pokštais. Siužetas turi realiais faktais grįstą pagrindą: pagal to meto statistinius duomenis, rinktus nuo 18 amžiaus, su šypsena tenka konstatuoti, kad Austrijoje-Vengrijoje įspūdingas skaičius kunigaikščių, grafų ir baronų buvo susituokę su aktorėmis, dainininkėmis ir varjetė šokėjomis…

 

ORGANIZATORIUS:

Kauno valstybinis muzikinis teatras

Laisvės al. 91, LT-44297 Kaunas

Juridinio asmens kodas - 190754798

bilietas per 1 min.
Pirkti bilietą
Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.