Dviejų dalių kamerinės muzikos koncertas "BAROKO PERLAI"

DATA

2018-04-07, 18:00 val.
Šeštadienis

Vieta

Polifonijos koncertų salė, Šiauliai

Kaina

0.00 €

Renginys pasibaigęs
100% saugus apsipirkimas

Pagrindinė renginio informacija

Nuolaidos: 4 € moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems

Nemokamai: vaikai įleidžiami nemokamai iki 6 m. amžiaus, jei neužima papildomos vietos (pateikti vaiko amžių įrodantį dokumentą)

Bilietai internetu: nebeparduodami likus 2 val. iki renginio pradžios

Svarbi informacija

  • Bilietus įsigyti galima visose TICKET MARKET kasose, PayPost skyriuose (žr. bilietų kasos), kamerinės salės "Polifonija" kasoje bei internetu
  • Vienu kartu galima užsakyti ne daugiau kaip 15 bilietų, perkant internetu
  • Bilietams yra taikomi mokesčiai
  • Bilietai yra negrąžinami ir nekeičiami
  • Daugiau informacijos visą parą: tel. 1588 (pagal Jūsų ryšio operatoriaus tarifus)
Renginys pasibaigęs
Dviejų dalių kamerinės muzikos koncertas

2 dalių kamerinės muzikos koncertas

„BAROKO PERLAI“

Atlikėjai:

Andrius RADZIUKYNAS (fleita)

Andrius PUPLAUSKIS (fagotas)

Dainius NARKEVIČIUS (mandolina, smuikas)

Ieva SIPAITYTĖ (smuikas)

Vytautas MARTIŠIUS (smuikas)

Toma BANDZAITYTĖ (smuikas)

Ričardas VYTAS (altas)

Povilas JACUNSKAS (violončelė)

Arnas KMIELIAUSKAS (violončelė)

Arūnas KUČINSKAS (kontrabosas)

Andžej PILECKI (klavesinas)

Programoje: J. S. Bach, G. F. Händel, A. Vivaldi, G. B. Pergolesi

 

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro solistai kviečia praleisti vakarą jaukioje kamerinėje atmosferoje, klausantis baroko epochos muzikos šedevrų. Daugelis tikriausiai žino, kad žodis „barokas“ yra kilęs iš portugališko žodžio „barroco“, kuris reiškia netaisyklingos formos perlą. Tokia ir visa barokinė muzika – tarsi įmantrios formos brangakmenis.

J. S. Bachas, G. F. Händelis, A. Vivaldi ir G. B. Pergolesi – tai baroko epochos genijų, ant kurių laikėsi visa XVII–XVIII a. muzika ir kurių kūriniai papuoš šį ypatingą koncertą, vardai. Šių kompozitorių muzika ne tik žavėjo klausytojus savo puošnumu ir didybe, bet ir suformavo didžiąją dalį klasikinės muzikos kanono. Pagrindinės melodijos labai ornamentiškos, jausmai ir emocijos perteikiami sudėtingu muzikiniu turiniu, o kontrastai naudojami vidinėms dramoms atskleisti.

„Tai iš tikrųjų labai harmoninga ir šviesi muzika. Joje nėra destrukcijos – kai jos klausai ar groji, širdis džiaugiasi, tampi laimingesnis“, – sakė koncerto sumanytojas, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro fleitininkas Andrius Radziukynas. Idėja surengti baroko muzikos koncertą kilo neatsitiktinai. Baroko muzika A. Radziukyną lydi jau seniai – nuo studijų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje laikų muzikantas organizuodavo barokinius koncertus, su kuriais keliaudavo po visą Lietuvą. A. Radziukynas pasakojo, kad meile šiai muzikai jį užkrėtė mokytojas, žymus fleitininkas, kamerinės muzikos ansamblio „Musica Humana“ įkūrėjas ir vadovas prof. Algirdas Vizgirda.

 

Gražiausių baroko kūrinių kamerinį koncertą surengti sumanęs A. Radziukynas, kolegų šiltai vadinamas koncerto meno vadovu, į tokius epitetus juokdamasis tik numoja ranka. „Visi mes čia lygūs ir visi dirbam labai kūrybingai“, – po repeticijos kalbėjo A. Radziukynas. Menininko meilę muzikai išduoda spindinčios akys ir užsidegimas kalbant apie koncerto kūrybinį procesą: „Kolega pasiūlė mandolinų koncertą pagroti. O, sakau, paklausysiu! Kaip įdomu! Šviesi muzika, fantastika – pietų Italija, mandolinos! Čia pas mus saulės mažai, saulė bus čia – liuks! Kai jie pirmą kartą užgrojo, aš išėjau – ir tiek šviesos buvo mieste! Buvau labai laimingas“, – šypsodamasis pasakojo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro artistas.

 

Koncerte gros orkestro primarijai

Sugalvojęs koncerto idėją, A. Radziukynas džiaugėsi, kad jo vizijai pritarė kolegos ir sutiko kartu muzikuoti. „Labai džiaugiuosi, kad maestro Gintaras Rinkevičius suteikė galimybę atlikti šitą koncertą. Jame gros puikūs muzikantai. Visi jie praktiškai primarijai – groja pirmuosiuose pultuose, – pasakojo atlikėjas. – Šalia darbo orkestre, muzikantai taip pat groja ir savo ansambliuose: Ieva Sipaitytė – „Chordos“ kvartete, Povilas Jacunskas – „FortVio“ trio, Toma Bandzaitytė ir Ričardas Vytas – „Musica Humana“, Andrius Puplauskis – Šv. Kristupo kvintete. Užtat lengva dirbti drauge – jie labai gerai išmano muziką, taip pat ir barokinę, yra puikūs kamerinės muzikos atlikėjai“, – gerų žodžių kolegoms negailėjo A. Radziukynas.

 

 

 

Sudėtingiausia – atsipalaiduoti

Intensyviai vykstant koncerto repeticijoms, A. Radziukynas sakė, kad nors daug metų kartu dirbantiems muzikantams susigroti nėra sunku, kyla savų iššūkių. „Barokas – labai savitas stilius, kurį reikia įvaldyti, turėti specifinių žinių. Sudėtingiausia yra atsipalaiduoti. Reikia mokėti reikalingus kanonus pagroti, bet juose tu gali būti labai laisvas – kaip džiaze, – aiškino orkestro muzikantas. – Pavyzdžiui, jeigu yra pasikartojantis motyvas, visur baroke jis turi būti kažkoks kitoks. Antrą kartą temos taip pat pagroti negali, nes bus banalu ir neįdomu“, – apie baroko muzikos subtilybes pasakojo A. Radziukynas.

 

Priešnuodis negatyvumui

Pasak menininko, baroko muzika gali veikti ir kaip puikus priešnuodis mūsų visuomenėje įsigalinčiam negatyvumui. „Dabar labai daug destrukcijos, susvetimėjimo, egoizmo, vartotojiškumo – galvojimo tik apie save. O iš tiesų juk esame vieni su kitais susiję, tik to nenorime pripažinti. Manau, kad turėtume jaustis labiau atsakingi vieni už kitus“, – svarstė A. Radziukynas.

 

Muzikantas pridūrė, kad modernus menas jam dažnai ne toks patrauklus būtent todėl, kad suteikia nusivylimo. „Aš noriu groti tai, kas mane pakylėja aukščiau, suteikia daugiau šviesos ir laimės“, – sakė A. Radziukynas. Menininkas pabrėžė, jog tai nereiškia, kad baroko muzika nėra įvairialypė. Priešingai – joje labai daug išraiškos: filosofijos ir apmąstymų, liūdesio ir džiaugsmo. „Pavyzdžiui, A. Vivaldi ir G. B. Pergolesi kūriniuose atsiranda viena tokia lyg ir nuliūdusi dalelė prieš pat pabaigą. Bet aš vis galvoju, kad čia lyg du vaikai bendrautų. Kai vaikystėje mane mama pakviesdavo: „Andriau, eik valgyt!“, aš taip nenorėdavau išsiskirti su savo draugais lauke! Iš čia tas liūdesėlis: aš pavalgysiu ir dar sugrįšiu. Tu lauksi manęs? Lauksiu. Liūdesėlis atsiranda, bet jis šviesus, šiltas – ir kūrinys baigiasi šviesiai“, – pasakojo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro artistas.

 

ORGANIZATORIUS:

Koncertinė įstaiga Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“

Įmonės kodas 188200756

Aušros al. 15, LT-76299 Šiauliai

bilietas per 1 min.
Renginys pasibaigęs
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TICKET MARKET teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TICKET MARKET veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.